Rizika tetování

Pokud se chcete nechat tetovat, nejste ovlivněni téměř ničím, protože už nejsou žádné společenské konvence, které by to zakazovaly. Tetování už je bráno jako běžný doplněk image, stejně tak jako oblečení, náramky, náušnice nebo účes. Vzrostl také počet kvalitních tetovacích salónů a tím se snížila rizika, které mohla tetování přinášet. Rozhodující je určitě čistota tetovacího studia. V dobrém tetovacím studiu by Vám měl tatér také pomoci s umístěním tetování, měli by Vám umět poradit a vysvětlit možná rizika tetování. Existují tisíce různých motivů tetování na internetu. Můžete se nechat inspirovat nebo si vymyslet vlastní motiv tetování.

Bolestivá místa tetování - kam se tetovat?

Tetování bývá často docela bolestivou záležitostí, takže pokud jste hodně citlivý, vyhněte se pro začátek těmto vybraným místům na tetování:

páteř, kotníky, nárty, pohlavý, krk, hlava, kolena, lokty, hrudník, bok, žebra

Před a během tetování také doporučujeme vyhnout se konzumaci alkoholu a drogám. Může se Vám také udělat nevolno. Pokud máte nějaké alergie, informujte o tom Vašeho tatéra. 

 

Jak probíhá tetování?

Nejprve dojde k pročištění místa dezinfekcí. Veškeré použité nástroje a jehly by měly být sterilní a na jedno použití. Po tetování je dobré místo umýt antibakteriálním mýdlem, očistit, převázat, potřít hojivou mastí. Důležitá je také péče o tetování.

Možným rizikem tetování může být: 

- nejčastěji vznik infekce - samozřejmě při nedostatečné hygieně
- vznik alergie - na inkoust a barvy
- vnik grunolomů - tedy kolem tetování se vytváří jizvy, protože tělo se snaží vyloučit inkoust jako cizorodou látku z těla