Péče o tetování

Jak pečovat o tetování

V tetovacím salónu Vám dají na tetování ochrannou náplast, kterou můžete celkem rychle sundat. Tetování byste v rámci péče o tetování měli pravidelně omývat a mazat hojivou mastí. Ideální mast s vitamínem E, který pomáhá hojení kůže. Nevystavovat kůži přímému slunečnímu světlu, nechodit do sauny, do různých vířivek. Přibližbě do jednoho měsíce by se Vám mělo tetování zahojit a potom už můžete opět normálně fungovat a dělat vše, bez ohledu na tetování. Dbejte na pravidelnou hygienu. Případné opakující se strupy nestrhávejte, nechte vyhojit, aby Vám nevznikaly jizvy.

Hojení tetováníHojení nového tetování můžeme přirovnat k hojení povrchové odřeniny. Na kůži se po tetování vytvoří stroupky, které časem samy odpadnou. Proto se je nesnažte sami strhnout. K úplnému zahojení dochází přibližně po 6 týdnech. Také se po tuto dobu snažte tetování příliš nenamáčet. 

Důležité je nesnámit se s riziky tetování ještě před tím, než se necháte tetovat. Doporučujeme si také předem vybrat ten správný motiv tetování, který Vám bude nejvíce vyhovovat.