Fotogalerie: Historie tetování

Historie tetování

Tetování má své kořeny již v pravěku. Už první lidé se nechávali tetovat. Prvními novodobými průkopníky tetování byli námořníci, kteří ho okoukali při svých dalekých cestách od domorodců a toto zkrášlování se jim zalíbilo. 

Etymologie slova Tattoo - zřejmě vzniklo ze dvou rozdílných slov: první z nich je polynéské "tatao", které se dá přeložit jako "klepat". Druhé je tahitské "tatu", znamenající "něco označit". Spojením těchto dvou slov vzniklo tattoo.

Dnes se tetování stává velice moderní hlavně v Americe (kde má tetování už každý 7 člověk), Evropě i Japonsku. Tetování je běžnou součástí dnešních celebrit, které si tak zdobí svá těla a dělají tetování další velkou reklamu. 

Tetování je také rozšířeno v tradičních kulturách, kde nese kulturní dědictví a lidé jsou tak na svá tetování pyšní. U domorodců nejde ani tak o "image", ale naopak o uznání úcty ke staletým tradicím. 

Ve starém Egyptě byli tetování pouze otroci, byly značeni, komu patří, odkud jsou, jak se jmenují. Kdo měl tetování, byl podřadným člověkem a bylo na něj nahlíženo jako na sluhu. 

Velkého rozkvětu dosáhlo tetování v Japonsku, kde se nechávali zdobit šlechtici. Později bylo tetování spojováno také s organizací jakuza.

Motivy tetování se stále vyvíjejí, přicházejí nové vzory tetování, jsou i objevovány staré vzory tetování.